www.odbierzksiazke.pl

Ilu ludzi może powiedzieć o sobie, że są naprawdę zamożni? W skali całej populacji nie jest to duża grupa, jednakże ma ona całkiem spory wpływ na rzeczywistość wokół. Z reguły to ludzie z największymi pieniędzmi mają bowiem kluczowy wpływ na gospodarkę oraz wszelkie procesy ekonomiczne, jakie dzieją się wokół nas. Oznacza to z kolei, że warto w swoich działaniach kierować się finansowym rozsądkiem. Gdy wiatry będą wiać po naszej myśli i nie zabraknie nam pewnych umiejętności, nasze zasoby finansowe także mogą się zwiększyć.

I nam może się udać

Życie pokazuje, że największe szanse na spore pieniądze mają te osoby, jakie decydują się brać sprawy we własne ręce. Inwestycje w działalność gospodarczą zawsze są obarczone sporym ryzykiem, ponieważ w zasadzie nikt nie może dać gwarancji, że projekt się powiedzie. W najgorszym wypadku to, co inwestujemy może po prostu przepaść – ewentualnie wyjdziemy z bilansem na zero.

Jednak wielu osobom się udaje, więc dlaczego nie dołączyć do grona tych szczęśliwców?

Nie tylko pieniądze

Finansowe zasoby same w sobie nie są jedynym przejawem bogactwa. O zamożności świadczy posiadany majątek rozumiany w ujęciu szerszym niż tylko pieniężnym. Należy w tym kontekście wskazać przede wszystkim nieruchomości i wszelkie inne formy majątku trwałego. Domy, mieszkania, grunty czy zabudowania gospodarcze – one stanowią o majątku. Majątkiem rolnika jest jego ziemia i wszystko, co się na niej znajduje. Także dobra ruchome w postaci pojazdów, wszelkich sprzętów czy wartościowego wyposażenia zaliczają się w poczet majątku. .

księgowość poznań Kurs oszczędzania: zarządzanie budżetem domowym