www.toastygruzinskie.pl

Czyszczenie butów to często duży problem, zwłaszcza, jeśli mamy do czynienia z obuwiem sportowym. Łatwo jest się wtedy zrazić, szczególnie, gdy po ciężkim treningu wracamy do domu i widzimy, jakie spustoszenie wysiłek zostawił nie tylko na naszym organizmie, ale także na naszym obuwiu.

Wielu decyduje się wtedy wrzucić buty do pralki. Czy na pewno jest to dobry pomysł? Producenci zwykle odradzają pranie butów biegowych, jednak, gdy błoto dostanie się do siateczki mogą wyglądać nieestetycznie i nie służyć tak dobrze treningom.

Nie trzeba prać butów po każdym wysiłku, służą przecież do uprawiania sportu, a nie na uroczyste wizyty. Dlatego warto najpierw spróbować doprowadzić je do porządku na sucho, poprzez wytrzepanie i wyczyszczenie specjalną szczoteczką.

Co jakiś czas można je również opłukać nad kranem, wyjmujemy wtedy wkładkę, nalewamy do środka wody i czyścimy tą samą szczoteczką, co na sucho. Ostatecznie można wrzucić je do pralki, pamiętajmy jednak, by najpierw pozbyć się na sucho zaschniętego błota.

https://smartherapy-gdynia.pl/ https://jogaorganika.pl/masaz/