Dobór pościeli dla dziecka/niemowlęcia. Jakich materiałów należy unikać, a które sprawdzą się najlepiej?

www.edward-audio.pl

Jedną z najważniejszych rzeczy, jakie trzeba zapewnić dziecku nawet jeszcze przed jego przyjściem na świat jest oczywiście łóżeczko, bo to przecież spanie jest jedną z najczęstszych czynności, jakim oddają się małe dzieci. Bardzo ważne jest więc przygotowanie odpowiedniej pościeli, która nie tylko będzie miła w dotyku dla malca, ale też zapewni mu ciepło oraz bezpieczeństwo. To, na czym powinniśmy się skupić przy wyborze dobrej pościeli to przede wszystkim materiał, z jakiego jest ona wykonana. Zdaniem ekspertów dobrym rozwiązaniem będą naturalne tkaniny i tutaj wskazuje się, że najlepszym pomysłem dla dziecka będzie pościel w stu procentach z bawełny.

Bawełna jest bowiem bardzo wytrzymała, dzięki czemu można ją prać w wysokich temperaturach, a to powoduje, że łatwo będzie usunąć z pościeli różnego rodzaju mikrobakterie czy roztocza. Dodatkowo, materiał ten zapewnia oczywiście dużo ciepła. Eksperci radzą również, aby dla malca wybrać pościel antyalergiczną, która sprawdza się zarówno w przypadku zdrowych, jak i alergików. Poleca się również takie tkaniny jak flanela czy kora, oczywiście w zależności od pory roku, natomiast raczej nie warto stawiać na sztuczne materiały.

Co ciekawe, przy wyborze może pomóc nam zwrócenie uwagi na certyfikaty oraz atesty, które to pościele przeznaczone dla dzieci powinny posiadać, dzięki czemu będziemy mieli pewność, że stawiamy na bezpieczeństwo naszej pociechy.

umywalka wpuszczana w blat meble cateringowe