www.completeit.pl

Koc to podstawa w każdej sypialni – nie tylko można nim okryć na przykład łóżko, ale też skorzystać z niego w trakcie zimnych, jesiennych wieczorów, kiedy to można się w taki koc opatulić, a następnie oddać się przyjemności. Jak o każdą inną rzecz, tak również o koc trzeba dbać – eksperci podkreślają bowiem, że w kocach mogą rozwijać się roztocza oraz mikrobakterie.

Warto więc o nasz koc zadbać – w tym celu trzeba oczywiście koc regularnie prać i choć dla wielu jest to czynność dość trudna, to jednak jest to konieczne. Zdaniem ekspertów koce powinno prać się przynajmniej raz w miesiącu i trzeba przy tym stosować się do zaleceń producenta, które to znajdziemy na metkach.

Koce polarowe wyprać jest dość łatwo, gdyż możemy to zrobić w normalnym cyklu prania, przy czym należy to pranie dobrze odwirować, a zaraz po wypraniu wywiesić koc do wyschnięcia. Nieco trudniejsze może okazać się pranie koców wełnianych, akrylowych czy welurowych, które najczęściej są bardzo ciepłe, a co za tym idzie dość ciężkie i z tego powodu warto jest oddać je do prania chemicznego.

W przypadku mniejszych koców możliwe jest pranie w pralce, zazwyczaj w temperaturze 30-40 stopni Celsjusza i przy dość niskich obrotach. Można też spróbować prania ręcznego, ale tu trzeba pamiętać o dokładnym spłukaniu tkaniny, a następnie jej wysuszeniu, najlepiej rozkładając koc na płaską powierzchnię.

armatura łazienkowa firmy stoły sztaplowane