Jakie żywioły są ważne dla feng shui?

Chińskie wierzenia wciąż skrywają przed nami tajemnice, ale coraz więcej osób stara się je dogłębnie poznać. Podstawami jest pięć żywiołów, wokół których obraca się całe feng shui i z pewnością warto poznać chociaż kilka z nich. Jednym z żywiołów jest metal.

Odpowiada on głównie za logiczne myślenie i umiejętność chłodnego podejmowania decyzji. Wspomagają go elementy w takich kolorach jak biel, srebro czy wszelkiego rodzaju pastelowe barwy o jasnym odcieniu. Dodatkowo owalne kształty także zaliczane są do żywiołu metalu.

Warto wiedzieć też o funkcjach drewna, szczególnie, że łatwo wpleść je do urządzania mieszkania. Wpływa głównie na takie cechy jak kreatywność czy rozwój, dlatego warto zainwestować przede wszystkim w drewniane elementy dla pokoju dziecięcego. Kolejny żywioł to ogień.

Według chińskich tradycji służy głównie rozwijaniu cech przywódczych, a także większej odwadze. Za ogień mogą odpowiadać np. świeczki, czyli dodać ognia do pomieszczenia można dodać bez większego problemu i inwestycji.

wykładzina carus https://arteka24.pl/828-akcesoria