Chińskie wierzenia wciąż skrywają przed nami tajemnice, ale coraz więcej osób stara się je dogłębnie poznać. Podstawami jest pięć żywiołów, wokół których obraca się całe feng shui i z pewnością warto poznać chociaż kilka z nich. Jednym z żywiołów jest metal.

Odpowiada on głównie za logiczne myślenie i umiejętność chłodnego podejmowania decyzji. Wspomagają go elementy w takich kolorach jak biel, srebro czy wszelkiego rodzaju pastelowe barwy o jasnym odcieniu. Dodatkowo owalne kształty także zaliczane są do żywiołu metalu.

Warto wiedzieć też o funkcjach drewna, szczególnie, że łatwo wpleść je do urządzania mieszkania. Wpływa głównie na takie cechy jak kreatywność czy rozwój, dlatego warto zainwestować przede wszystkim w drewniane elementy dla pokoju dziecięcego. Kolejny żywioł to ogień.

Według chińskich tradycji służy głównie rozwijaniu cech przywódczych, a także większej odwadze. Za ogień mogą odpowiadać np. świeczki, czyli dodać ognia do pomieszczenia można dodać bez większego problemu i inwestycji.

wykładzina carus https://texdekor.pl/pl/c/Koldry-Antystresowe/159