www.synoradzki.com.pl

Wybór odpowiedniego łóżeczka dla dziecka jest niezwykle ważny – wszak to właśnie w nim, szczególnie w początkowych etapach swojego życia, dziecko spędza w zasadzie większość swojego czasu. Nic więc dziwnego, że łóżeczko powinno być w jak najlepszy sposób dopasowane – trzeba przy tym uwzględnić szereg czynników, w tym przede wszystkim bezpieczeństwo naszego malca. W związku z tym warto postawić na łóżeczko, które będzie wyposażone chociażby w specjalne nakładki umieszczone na barierkach, które przydadzą się w momencie, kiedy dziecku zaczynają wyrastać pierwsze ząbki. Ale to nie jest jedyna rzecz, na którą należy zwrócić uwagę, gdyż niezwykle istotne znaczenie mają także:

  • rozmiar,
  • materac i jego rodzaj,
  • wykonanie,
  • szczebelki,
  • możliwość regulacji łóżeczka.

Oczywiście w tym wszystkim nie należy zapominać o własnych potrzebach oraz możliwościach, przede wszystkim związanych z tym, jak zasobny jest nasz portfel oraz ile tak w zasadzie jest miejsca w pokoju dla dziecka.

Choćby dlatego jednym z najważniejszych czynników decydujących o zakupie łóżeczka jest jego rozmiar – w niektórych przypadkach większe meble można bardzo łatwo przerobić chociażby w tapczan, który następnie będzie mógł służyć naszemu dziecku przez kilka lat.

Wybieramy łóżeczko dla dziecka

Po wyborze odpowiedniego rozmiaru należy zwrócić uwagę na wykonanie łóżeczka – mając w pamięci bezpieczeństwo naszego dziecka, łóżeczko powinno być przede wszystkim stabilne oraz dobrze wykończone pod względem wszystkich niebezpiecznych elementów, o które malec może się skaleczyć. Zapomnijmy także o małych elementach, które malec może z łatwością wyjąć i połknąć. O bezpieczeństwie dziecka zadecydują także szczebelki, przez które dziecko nie powinno mieć możliwości wyjścia. Duże znaczenie ma także fakt, czy łóżeczko jest regulowane.

Bardzo duży wpływ na komfort snu naszej pociechy będzie miał z kolei dobór odpowiedniego materaca do łóżeczka – w przeciwnym razie wiele nocy może być nieprzespanych.

wózki elektryczne dla niepełnosprawnych wycieraczkowo.com