Wielu z nas, zwłaszcza ci, którzy pracują w małych miastach i małych biurach marzy o pracy gdzieś, gdzie buduje się domu sięgające chmur. Biurowce, które oglądamy w gazetach, albo w telewizji takie, które mają kilkadziesiąt pięter i są całkowicie oszklone rozpalają naszą wyobraźnię. Zastanawiamy się, jak to jest pracować tam na co dzień.

Czy ludziom, którzy tam siedzą jest wygodnie? Czy są zadowoleni? Czy mogą otwierać okna i rozkoszować się widokiem na całe miasto ze swojego trzydziestego siódmego czy czterdziestego piętra? Opinie są oczywiście różne i niekiedy ludzie spędzający swój ośmiogodzinny dzień pracy w biurowcach marzą o czymś mniejszym. Jednakże zazwyczaj są zadowoleni i czują się tam komfortowo. Systemy klimatyzacji i wentylacji sprawiają, że nawet bardzo wysoko, gdzieś na samym szczycie temperatura jest odpowiednio.

W takich nowoczesnych budynkach nigdy nie jest ani za zimno, ani za gorąco, bowiem klimatyzacja zawsze dba tam o optymalną temperaturę. Ważną rzeczą jest także obieg powietrza. System wentylacji w takim dużym budynku jest równie ważny, jak klimatyzacja.

Zazwyczaj bowiem w drapaczu chmur mieszczą się lokale różnego użytku. Oprócz biur, mamy tam często mieszkania, a na samym dole lokale gastronomiczne. Nikt nie chce, aby w jego biurze pachniało smażonym kurczakiem czy makaronem, a więc wentylacja musi działać na najwyższych obrotach.

Potrzebne jest świeże powietrze. Ważnym miejscem, w którym wentylacja musi być szczególnie aktywna jest także winda.

http://witek.pl/ łóżko domek dla dziecka wrocław