Poradnik dot. przechowywania pościeli. Jak zadbać o właściwą cyrkulację powietrza (wietrzenie co jakiś czas), czego uniknąć by nie uszkodzić materiału, etc.

http://www.meblehoreca.pl/meble/wyposazenie-dla-hoteli-i-sal

Mogłoby się wydawać, że dbanie o pościel to dość błaha sprawa, ale okazuje się, że jest to bardzo ważna rzecz i coś, o czym powinniśmy pamiętać, robiąc zwyczajowe porządki. Każdy chciałby zasypiać w świeżej i pachnącej pościeli, gdzie o sen jest bardzo łatwo. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę, że pościel to także siedlisko roztoczy i różnego rodzaju mikrobakterii, dlatego też tak ważne jest odpowiednio zadbać o swoją pościel. Zaleca się jej wietrzenie przynajmniej raz w tygodniu, ale można to robić nawet codziennie – wystarczy zaraz po wstaniu z łóżka uchylić okno na około 15-20 minut. Dobrym pomysłem będzie też wyniesienie całej pościeli na balkon, dzięki czemu odzyska ona swoją świeżość.

Dopiero potem należy schować pościel do pojemnika, ale najlepiej w taki sposób, aby możliwa była wymiana powietrza. Jeśli natomiast chodzi o pranie, to tutaj należy stosować porady producenta, które znajdziemy na metce – zbyt wysoka temperatura lub za mocny program może bowiem spowodować zniszczenie materiału. Warto przy tym pamiętać, że niektóre pościele nie nadają się do prania w pralce i należy je wyprać ręcznie. Ważne jest również odpowiednie przechowywanie pościeli, do czego powinniśmy wykorzystywać odpowiednich rozmiarów pojemnik, by nie zgniatać pościeli za mocno. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że nasza pościel posłuży nam jako okrycie do snu przez długie lata.

wrocław meble meble wrocław we wrocławiu salon z meblami www.poloniusz.org