Masaż stosowany w rehabilitacji wymaga odpowiedniego przygotowania pacjenta do przeprowadzenia zabiegu. Nie można podejść do zabiegu prosto z ulicy. Jeżeli oczekujemy pozytywnych skutków jego przeprowadzania w kolejnych sesjach, to nie możemy bagatelizować sposobu w jaki się szykujemy do skorzystania terapii. Istnieje lista wskazówek, które są zalecane wszystkim osobom poddawanym rehabilitacji, a także relaksacji poprzez opisywaną metodę. Ich wykaz znajdziesz poniżej. Zastanów się, które z wymienionych zaleceń sumiennie stosujesz, a o jakich zapominasz?

Praktyczna instrukcja przygotowania do masażu

Przed zabiegiem wolno wykonywać niektóre czynności, a inne są całkowicie zakazane.

Czy wiesz jak kształtują się te dwie różne listy? Nie wolno objadać się przed wykonaniem masażu, ponieważ wywoła to ogromny dyskomfort! Nie możesz być również bardzo głodny, bowiem burczenie w brzuchu i ssanie żołądka także przyczyniają się do niewygody człowieka. Masz czuć się dobrze, gdy masażysta będzie rozmasowywał poszczególne tkanki. Dlatego zjedz coś lekkiego i zdrowego. Umyj się! Nie wskazane jest pojawienie się w gabinecie masażysty lub fizjoterapeuty bez wcześniejszego prysznica. Nikt nie każe brać długich kąpieli… Podobnie po skończeniu zabiegu, niektóre osoby będą chciały pozbyć się nałożonej oliwki, ewentualnie balsamu. Wtedy również mogą wykonać szybki prysznic, choć nie jest on tak obowiązkowy.

Zero alkoholu przed sesją u masażysty! Nie ma możliwości jego spożywania wieczór poprzedzającym wizytę. Szczególnie Paniom zaleca się wiązanie włosów przed rozpoczęciem masażu. Będą one bardzo przeszkadzały i zostaną narażone na kontakt z tłustymi mazidłami. Może to bardzo niekorzystnie wpłynąć na ich prezencje np. pacjentka opuści masażystę z mało estetyczną przetłuszczoną fryzurą. Nikt nie lubi spóźnień, a w przypadku bardzo oblężonych specjalistów mogą one skończyć się znacznym skróceniem czasu przeprowadzania masażu, ze względu na kolejnych pacjentów w kolejce.

Dlatego zaleca się pojawienie na miejscu odrobinę wcześniej lub zupełnie punktualnie. Stosując się do powyższych nakazów i zakazów wspieramy pozytywny wpływ sesji rehabilitacyjnych przeprowadzanych w formie masażu naszych mięśni, stawów i tkanek.

masaż tajski zielona góra Purelife