Projektując kuchnię lub zmieniając aranżację wnętrza zaraz na początku należy postawić sobie pytanie – czy kuchnia powinna być ładna, czy funkcjonalna? Jeśli gotujemy rzadko można postawić jedynie na efektowne gadżety, miejsce do pracy ograniczając do niezbędnego minimum. Jednak projektanci wnętrz i producenci mebli kuchennych zapewniają, że stylowe wnętrze kuchni nie musi wcale wykluczać jego użyteczności.

W obecnych trendach wyraźnie odznacza się minimalizm. Również funkcjonalna kuchnia powinna być przede wszystkim nowoczesna.

Królują przede wszystkim surowe geometryczne wzory, meble kuchenne powinny być gładkie, raczej w kolorach bieli lub ecru, z wyraźnie podkreśloną fakturą powierzchni. Sprzęt powinien być również niewielkich rozmiarów, nowoczesny, a co najważniejsze powinien zapewnić oszczędzanie energii oraz… czasu! Zapracowany człowiek nie ma czasu, by poświęcać godziny na gotowanie.

Warto zainwestować w szafki narożnikowe, które zapewniają dużą powierzchnię do przechowywania potrzebnych rzeczy, jednocześnie nie zajmując wiele miejsca. Ciekawym i stosunkowo nowym pomysłem są również szuflady z systemem prowadnic, które z pewnością unowocześnią całe pomieszczenie.

jacuzzi angelos.pl