www.rallycross-news.pl

Czasami człowiek ma dobry pomysł na biznes i świetny biznesplan. Czasami nawet konkretny produkt, co do którego jakości nie ma wątpliwości i który może podbić serca klientów. Nie ma jednak odpowiedniego kapitału, aby móc rozpocząć działalność w pożądanej skali. To sytuacja całkiem częsta, więc czy jest jakieś dobre wyjście? Oczywiście, że tak. Należy w takim układzie rozejrzeć się za partnerem biznesowym.

Człowiekiem, który dzięki swoim środkom pieniężnym będzie mógł pomóc nam w rozkręceniu biznesu.

Kapitał plus pomysł dają sukces

Znalezienie takiego partnera oznacza założenie spółki. Te nie zawsze są pozytywnie postrzegane, ponieważ pojawia się ewentualność, że coś między partnerami ułoży się nie po myśli. Takie ryzyko istnieje, ale nie warto w tym zakresie przesadzać. Działa bowiem wiele spółek, które mają się świetnie i doskonale się rozwijają.

Dobra spółka to taka, w której każdy z udziałowców wnosi coś realnego i niezbędnego. Żaden bowiem nie powinien czuć się gorszym. Kapitał jest potrzebny, ale bez pomysłu, produktu czy technologii jaką wniósł inny partner nic z tego kapitału nie przyjdzie.

Udziałowcy na równych prawach

Inwestowanie w pomysł cudzy jest obarczony pewną dozą ryzyka, więc jeśli jesteśmy tym udziałowcem, bez którego środków nie da się rozpocząć całego przedsięwzięcia, musimy dążyć do zabezpieczenia własnych interesów. Każdy ma do tego prawo, więc partnerzy muszą na każdym etapie działań czuć, iż są równorzędni.

Rozwiązania jakie w tym zakresie istnieją mogą mieć zarówno charakter prawny, jak też opierać się na starej zasadzie gentleman’s agreement, choć powoli odchodzi ona do lamusa. .

Doradca podatkowy Kraków zwrot vat za paliwo