Bezpieczne i ekologiczne sposoby na pranie

Pranie to czynność, którą każdy z nas z mniejszą lub większą wprawą wykonuje z dużą częstotliwością. Jednak środki służące do prania często niszczą odzież, albo drażnią skórę, już nie wspominając faktu, że niektóre z nich są bardzo szkodliwe dla środowiska. Istnieją jednak sposoby, by połączyć miłość do natury ze stylowym wyglądem i prać w sposób ekologiczny.

Przede wszystkim należy ograniczyć ilość wsypywanego proszku do prania – przyniesie to korzyść zarówno środowisku, jak i naszej kieszeni. Trzeba także zapełnić optymalnie bęben pralki, pamiętając oczywiście o konieczności zachowania pewnej ilości wolnej przestrzeni, w zależność od rodzaju prania. Optymalna temperatura również zwiększy naszą wydajność i przyczyni się do bardziej ekonomicznych i ekologicznych porządków.

Natomiast prawdziwi wielbiciele natury mogą skorzystać z naturalnych środków, na przykład z orzechów piorących, polecanych zwłaszcza alergikom, które dzięki saponinie zawartej w łupinach działają oczyszczająco i antybakteryjnie.

Sklep Medicast sezon.net.pl